Bank Spółdzielczy w Lubrańcu

Mikrorachunek


Szanowni Klienci,

Od 1 stycznia 2020 roku przelewy za PIT, CIT oraz VAT (z wyłączeniem VAT-14) realizowane będą za pomocą indywidualnych rachunków podatkowych tzw. mikrorachunków.

Oznacza to, że każdy podatnik będzie posiadał swój indywidualny mikrorachunek podatkowy, na który będzie płacić zobowiązania z tytułu PIT, CIT, VAT.

Numer indywidualnego rachunku podatkowego (IRP) będzie można pobrać korzystając z generatora na stronie: 
www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego podając numer PESEL lub NIP oraz w dowolnym urzędzie skarbowym.


Jeśli nie posiadasz numeru PESEL lub NIP możesz zapłacić podatki na mikrorachunek urzędu skarbowego, który możesz sprawdzić:

  • w Obwieszczeniu Ministra Finansów ws. wykazu rachunków bankowych urzędów skarbowych (które ma zostać opublikowane w grudniu) , gdzie znajdą się również szczegółowe objaśnienia, na który rachunek należy wpłacać poszczególne podatki,
  • na stronach internetowych poszczególnych jednostek Krajowej Administracji Skarbowej,
  • w dowolnym urzędzie skarbowym.


Aktualnie płatności realizowane są na rachunki przypisane do urzędów skarbowych, które pozostaną aktywne do 31 grudnia 2019 r.

Zlecenie przelewu z tytułu PIT, CIT, VAT z późniejszą datą realizacji niż 31 grudnia 2019 r. nie będzie możliwe. W związku z tym prosimy o sprawdzenie poprawności oraz edycji swoich zleceń stałych i przelewów przyszłych.
W przypadku wprowadzenia już nieobowiązujących numerów rachunków bankowych, zlecenie płatnicze na taki rachunek może zostać niezrealizowane.

Więcej informacji na temat mikrorachunków podatkowych na stronie:
www.podatki.gov.pl/mikrorachunek-podatkowy/